تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

۱۰ مورد از مزایا و معایب کفپوش اپوکسی

۱۰ مورد از مزایا و معایب کفپوش اپوکسی

۱۰ مورد از مزایا و معایب کفپوش اپوکسی

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

کفپوش اپوکسی از پوشش های بسیار پرکاربردی محسوب می‌شود که می‌تواند یک لایه بسیار سخت در کف سازه ایجاد کند. این محصولات نسل جدیدی از کفپوش‌ها هستند که به دلیل فرمولاسیون منحصر به فرد خود همراه توانسته اند رضایت مشتریان را جلب کنند. افرادی که قصد استفاده از این محصول را دارند کنجکاو هستند که در مورد مزایای کفپوش اپوکسی و همچنین معایب آن اطلاعات زیادی را کسب کنند. البته امتیازاتی که مطرح می‌شود بسیار بیشتر از معایب کفپوش اپوکسی است. در این مقاله قصد داریم ۱۰ مورد از امتیازات و برخی محدودیت های این کفپوش‌ها را ذکر کنیم. این اطلاعات می‌تواند یک جهت گیری اساسی نسبت به تصمیم شما برای خرید ایجاد کند.

۱- قابل استفاده در منزل

اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل خود را دارید می‌توانید از کفپوش اپوکسی سه بعدی استفاده کنید. طرح های بسیار زیبا و شگفت انگیزی که در ناحیه کف قابل رویت خواهد بود هر محیط بسته ای را دگرگون خواهد کرد. معمولاً در بخش میانی این پوشش‌ها از یک لایه تصویر با کیفیت بالا استفاده می‌شود. بر روی این تصویر یک پوشش شفاف رزین قرار می‌گیرد که باعث جلوه گری بهتر کفپوش می‌شود.

 

۱- قابل استفاده در منزل

 

۲- سختی و استحکام بالا؛ اصلی ترین مزایای کفپوش اپوکسی

مهمترین مزایای کفپوش اپوکسی همان سختی و استحکام بالای آن است. شما می‌توانید از این پوشش‌ها به عنوان کفپوش اپوکسی پارکینگ استفاده کنید. به دلیل مقاومت ایده آلی که دارند در برابر رفت و آمد مکرر خودروها دچار ترک، شکستگی و تخریب ساختاری نمی شوند. البته این مزیت مهم زمانی محقق خواهد شد که شما بتوانید این کفپوش‌ها را طبق استانداردهای تعریف شده روی سطوح مختلف اجرا و پیاده سازی کنید.

۳- دارای رنگبندی های مختلف

رنگبندی های مختلف و همچنین فام های ظاهری گوناگون جزو مزایای کفپوش اپوکسی محسوب می‌شود. شما می‌توانید هر نوع رنگی را که دوست دارید برای محصول خریداری کنید و در محیط مورد نظر خود استفاده کنید. از لحاظ ویژگی های فنی تفاوت چندانی میان فام های ظاهری مختلف این محصول وجود ندارد. استفاده از رنگ های گوناگون در پروژه های کفپوش اپوکسی مزیت های بسیار زیادی دارد. معمولاً این رنگ بندی‌ها در محیط های صنعتی و همچنین پارکینگ مجتمع های بزرگ استفاده می‌شود.

۴- بدون آلاینده های سمی و آسیب زا

کفپوش های اپوکسی اگرچه تشکیل شده از مواد شیمیایی هستند. اما این بدان معنا نیست که با اجرا در محیط های بسته باعث انتشار آلاینده های سمی در محیط می‌شوند. در واقع زمانی که رزین های اپوکسی بعد از اختلاط با هاردنرها آماده اجرا می‌شوند نیاز به المان های امنیتی در برخورد با آنها است. اما پس از آنکه لایه های کفپوش رزین اپوکسی به خشکی کامل می‌رسند دیگر هیچ تفاوتی با یک جسم سخت ندارند. در نتیجه شما نباید نگران این موضوع باشید.

 

۴- بدون آلاینده های سمی و آسیب زا

 

۵ – ضد حریق و غیر قابل اشتعال

این مورد نیز دقیقاً مانند مورد قبل است. به این مفهوم که تا زمانی که رزین های اپوکسی به حالت مایع و رقیق شده هستند شما باید با حداکثر امنیت و احتیاط با آنها تماس داشته باشید. لذا اگر قصد دارید آنها را در فضای ایزوله و بسته اجرا کنید در اثر تماس با مواد اشتعال زا دچار ذوب شدگی نمی شوند. اگرچه یکسری مواد پلیمری در آن استفاده شده است. اما کاملاً غیر قابل اشتعال هستند. کفپوش اپوکسی ضد حریق کاملا شناخته شده هستند. لذا می‌توانند باعث افزایش امنیت محیط های کاری نیز شوند.

۶- زیبایی و شفافیت؛ از مزایای کفپوش اپوکسی

زیبایی و شفافیت این رزین‌ها می‌تواند مجموعه مزایای کفپوش اپوکسی را کاملا تکمیل کند. نه تنها یک سطح کف جذاب و ایده آلی را خواهید داشت، از طرفی مواد و آلاینده های محیط مانند گرد و غبار به راحتی از روی این کفپوش‌ها پاک می‌شوند. حال آنکه در کف های بتنی غالبا شاهد خوردگی‌ها، ترک‌ها و دیگر المان های منفی هستیم که باعث کاهش زیبایی محیط می‌شود.

۷- ایجاد یک سطح آنتی استاتیک

تخلیه الکتریسیته ساکن از ناحیه کف به محیط داخل خسارات زیادی را به همراه دارد. می‌تواند باعث آتش سوزی و ایجاد مشکلات فنی در تجهیزات الکترونیکی شود. البته برای آنتی استاتیک کردن این کفپوش‌ها لازم است که یکسری نوار های مسی در زیر لایه نهایی استفاده شود. این نوارها می‌توانند بارهای الکتریسیته تجمع یافته در کف را به زمین منتقل کنند و باعث افزایش امنیت محیط شوند. پس کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک در محیط های با ضریب ریسک بالا فوق العاده کاربردی هستند.

 

۷- ایجاد یک سطح آنتی استاتیک

 

۸- نیاز به اختلاط صحیح؛ از جمله محدودیت‌ها و معایب کفپوش اپوکسی

همانطور که می‌دانید و در بخش مشخصات فنی محصول ذکر شده است. کفپوش های اپوکسی به صورت دو جزئی عرضه می‌شوند. البته نمی توان اختلاط رزین‌ها با هاردنرها را جزو معایب کفپوش اپوکسی تلقی کرد. اما می‌تواند یک محدودیت برای شما باشد. چرا که اگر میان اجزای رنگ اختلاط صحیح صورت نگیرد عملاً نمی‌توان آن‌ها را اجرا کرد. و اینکه در پایان کیفیت خوبی را دریافت نخواهید کرد.

۹- ایجاد صداهای خفیف در سطح کف

از آنجایی که کفپوش اپوکسی بسیار سخت است. در نتیجه اگر در محیط های پر رفت و آمد و فضاهایی که عوامل انسانی حضور دارند اجرا شوند ممکن است در زمان راه رفتن و اعمال نیروهای سایشی صداهای متعددی ایجاد شود. به همین دلیل معمولا در محیط های اداری سعی می‌شود از کفپوش پلی اورتان استفاده شود. البته این نوع معایب کفپوش اپوکسی قابل چشم پوشی است. چرا که اگر این موضوع برای شما اهمیت ندارد. می‌توانید این رزین‌ها را در ادارات و دیگر محیط های پر رفت و آمد نیز استفاده کنید. از طرفی امروزه کفپوش اپوکسی برای ادارات آمار فروش بالایی را دارند.

۱۰- نیاز به زیرسازی های زمان بر؛ جزو معایب کفپوش اپوکسی

برای اجرای کفپوش اپوکسی شما باید زمان و انرژی زیادی را در بخش زیرسازی صرف کنید. اگر سطح کف شما کاملا ناهموار است. بهتر است یک سطح کاملاً صاف و تراز را ایجاد کنید. همچنین باید تمام ترک‌ها و خوردگی های سطحی برطرف شوند. در این خصوص می‌توانید از پرایمرها استفاده کنید. البته پیش از استفاده از پرایمر باید سطح کف را با مواد اسیدی شستشو دهید تا هیچگونه آلاینده چسبنده در کف باقی نماند.

خرید با کیفیت ترین کفپوش های اپوکسی از شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام تولید کننده با کیفیت ترین کفپوش اپوکسی است. این محصولات کاربری‌های متعددی دارند و در حوزه های گوناگون قابل استفاده هستند. مهمترین مزیت خرید از این شرکت قیمت مقرون به صرفه است. بنابراین نباید نگران هزینه تمام شده پروژه خود باشید. کارشناسان ما در زمینه معرفی و فروش کفپوش های اپوکسی سعی می‌کنند اطلاعات جامعی را ارائه دهند. پس با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.