تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین
RANA 847 P

پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین
RANA 847 P

  |   رنگهای اپوکسی پلی آمین   |   بدون دیدگاه
رنگ ضد حریق
رنگ ضد حریق

EN.TDS

پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین

این نوع از پرایمر ها به واسطه غنی بودن از ترکیبات زینک می توانند یک پوشش ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی فوق العاده قوی برای سازه های فلزی باشند. در بسیاری از واحدهای صنعتی به واسطه تنش های بسیار زیادی که وجود دارد کلیه تجهیزات ساخته شده از آلیاژهای فولاد و مشتقات آن به راحتی مستعد زنگ زدگی می باشند. استفاده از این پرایمر می تواند این تنش ها را خنثی کند و باعث پایداری و سالم نگه داشتن عناصر فلزی در محیط های کاری شود. پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین یکی از این محصولات پرکاربرد می باشد که در این مقاله قصد داریم منحصراً در ارتباط با این ماده رنگی ارزشمند صحبت کنیم.

کاربردهای پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین

همانطور که گفته شد عمده کاربرد پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین در سازه های فولادی می باشد. اما علاوه بر آن شما می توانید آنها را بر روی ماشین آلات صنعتی و لوله ها و همچنین نمای بیرونی مخازن فلزی نیز استفاده کنید. مهم ترین کاربردی که این پرایمرها دارند استفاده بر روی عرشه و بدنه کشتی ها می باشد. علاوه بر این تجهیزات کوچکتر مانند قایق های کاری نیز می‌توانند با این نوع پرایمر رنگ آمیزی شوند. در بسیاری از پالایشگاه ها نفتی که غالبا دارای سازه های فولادی از نوع سکوهای دریایی هستند همگی با این نوع پرایمر رنگ آمیزی می شوند. در واقع وجود ترکیبات زینک این رنگ ها را به یک پوشش کاربردی و مهم برای سطوح فولادی تبدیل کرده است.

کاربردهای پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین

ویژگیهای پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین

 • پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین چسبندگی بسیار بالایی خصوصاً بر روی سطوح فولادی و سازه های مرتبط دارد.
 • این رنگ‌ها از بروز فرایندهای شیمیایی نظیر اکسیداسیون در سطح فلز جلوگیری می کنند و نتیجه آن عدم تغییر رنگ و زنگ زدگی آلیاژهای فولاد می باشد.
 • کلیه سیالات و حلال های شیمیایی و دیگر ترکیبات اسیدی و قلیایی نمی‌توانند به این رنگ ها آسیب ساختاری وارد کنند.
 • قدرت پوشش دهی بالایی دارند و در یک حجم کم می توانند یک مساحت گسترده را رنگ آمیزی کنند.
 • قابلیت اجرا با اغلب تجهیزات اعمال رنگ را دارند. لذا شما می توانید این رنگهای اپوکسی پلی آمین را با استفاده از دستگاه اسپری بدون هوا یا ایرلس و همچنین نمونه های معمولی اجرا کنید. علاوه بر این قابلیت اجرا با تجهیزات ساده تر مانند غلتک ها و قلم مو ها را دارند.

مشخصات فنی پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین

 • فام ظاهری: سفید
 • نقطه اشتعال رزین، ماده پخت کننده و حلال : ۳۴ ، ۳۶ ، ۲۸ درجه سانتیگراد
 • درصد حجمی ماده جامد: ۹۴ درصد
 •  جرم حجمی در حالت  میکس شده: ۱٫۴۸ گرم بر سانتی متر مکعب
 •  مقدار ضخامت: ۶۰ تا ۷۰ میکرومتر
 • نرخ پوشش تئوری در ضخامت ۶۰ میکرومتر : ۱۰٫۸۳ متر مربع به ازای هر لیتر
 • زمان خشک شدن در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد در سه حالت سطحی، متوسط و کامل: ۶ ساعت ، ۲۴ ساعت، ۷ روز
 • تعداد اجزای پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین : دو جزئی
 • زمان عمر مفید رنگ در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد: ۴ ساعت
 • فواصل زمانی برای پوشش دهی مجدد در سه دمای ۱۰، ۲۵ و ۴۰ درجه سانتیگراد : ۲۰ ساعت، ۹ ساعت، ۴ ساعت
 •  مدت زمان ماندگاری و انبار کردن رنگ : ۱۲ ماه

مشخصات فنی پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین

رعایت موارد امنیتی در استفاده از پرایمر های زینک ریچ

یکی از موضوعات مهمی که همواره باید در فرایند رنگ آمیزی مد نظر قرار دهیم امنیت پروژه می باشد. در واقع عناصر رنگی به واسطه نوع آماده‌سازی خاص خود غالباً قابلیت اشتعال دارند. لذا شما باید محیط را از هرگونه عامل اشتعال زا پاک کنید. برای این کار می‌توانید عوامل احتراقی را از محیط دور کنید. حداالمقدور در روز و بدون تجهیزات روشنایی عملیات رنگ آمیزی را انجام دهید. پوشش دهی در هوای تاریک و با استفاده از پروژکتور های روشنایی توصیه نمی شود.

حتما سعی کنید از ماسک های تنفسی مناسب استفاده کنید زیرا دستگاه اسپری میتواند غبارات پراکنده پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین را از طریق سیستم تنفسی شما وارد بدن کنند که نتیجه آن بروز آسیب های شدید و حساسیت های بیماری زا می باشد. همواره از تکنسین های اجرایی ماهر و با تجربه در فرایند رنگ آمیزی پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین استفاده کنید. امنیت رنگ آمیزی در مورد سایر پوشش های رنگی مانند زینک کرومات اپوکسی و دیگر انواع رنگ اپوکسی نیز صدق می کند.

شرایط طبیعی محیط برای شروع فرایند رنگ آمیزی

شرایط محیطی یکی از اولویت‌های کاری برای رنگ آمیزی می باشد. در واقع شما نمی توانید در هر شرایطی خصوصاً زمانی که آب و هوای محیط نامساعد است و رطوبت در بالاترین حد ممکن میباشد پروژه رنگ آمیزی را آغاز کنید. موضوع اصلی در ارتباط با دمای محیط است که شما در یک بازه دمایی مشخص باید پوشش دهی را انجام دهید. دمای استاندارد که برای استفاده از پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین تعریف شده است ۱۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد می باشد. خارج از این محدوده دمایی نمی توانید کیفیت خوبی را در پایان کار داشته باشید. علاوه بر دمای محیط باید به رطوبت هوا نیز توجه کنید. این رنگ ها در رطوبت بالای ۸۰ درصد نمی‌توانند چسبندگی مناسب خود را داشته باشد به همین دلیل همواره رطوبت را اندازه گیری کنید تا شرایط مساعد رنگ‌آمیزی را بسنجید.

شرایط طبیعی محیط برای شروع فرایند رنگ آمیزی

استاندارد سندبلاست روی سطوح فلزی

برای داشتن یک پوشش دهی ایده آل و با کیفیت لازم است بسترهای فلزی که دارای سطح ناهموار و ناخالصی هستند آماده سازی شوند. استاندارد سندبلاست sa2.5 و sa3 می باشد.  با این اقدام ارزشمند می توان هرگونه عناصر چسبنده به سطح فلز را پاکسازی کرد که نتیجه آن افزایش چسبندگی پرایمر زینک فسفات اپوکسی پلی آمین می باشد.

خرید رنگ های صنعتی با کیفیت از شرکت رانا کیمیا فام

مشتریان گرامی می توانند برای خرید انواع رنگ صنعتی خصوصاً پرایمرها، رنگ های میانی و پوشش های رویه با کارشناسان شرکت رانا کیمیا فام در تماس باشند. متخصصین ما همواره تلاش می کنند تا بهترین راهنمایی ها و رهنمود های اساسی را به شما انتقال دهند. طبیعتا دریافت این اطلاعات شرایطی را فراهم می‌کند تا یک خرید موفق و با رضایت کامل را تجربه کنید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.