تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

کفپوش پلی اورتان ورزشی چیست و اجرای آن چه مزایایی دارد؟

کفپوش پلی اورتان ورزشی چیست و اجرای آن چه مزایایی دارد؟

کفپوش پلی اورتان ورزشی چیست و اجرای آن چه مزایایی دارد؟

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

فروشگاه   جهت دریافت لیست قیمت و مشاوره خرید کفپوش اپوکسی کلیک کنید   فروشگاه

در سالن‌های ورزشی، استفاده از کفپوش‌های مناسب با قابلیت ضربه پذیری بسیار بالا اهمیت زیادی دارد. کفپوش پلی اورتان ورزشی یکی از انواع کفپوش‌های ورزشی است که نسبت به کفپوش‌های مشابه ویژگی‌های بسیار خوبی را از آن خود کرده است. این نوع کفپوش می‌تواند برای محیط‌های بیرونی و داخلی مورد استفاده قرار گیرد و با ظاهر جذاب، کیفیت بالا و ماندگاری حداکثری در محیط نصب شود. برای آشنایی با کفپوش پلی اورتان ورزشی و مزایای اجرای آن، این مقاله را بخوانید.

کفپوش پلی اورتان ورزشی چیست؟

کفپوش پلی اورتان ورزشی مشابه با کفپوش اپوکسی می‌تواند به صورت دو جزئی مورد استفاده قرار گیرد. این نوع کفپوش ماندگاری بسیار بالایی در محیط‌های پر رفت و آمد مانند محیط‌های ورزشی دارد و به راحتی در معرض، باد، باران و برف و … مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. این نوع کفپوش قابلیت اجرا روی انواع سطوح به غیر سطوح مرطوب را دارد. همچنین می‌توان آن را با رنگ بندی‌های مختلف اجرا و تولید کرد.

پلیمرهای به کار رفته در کفپوش پلی اورتان ورزشی، مسئولیت تغییر خواص و تعیین ویژگی‌های آن را دارند. این پلیمرها نیاز به استفاده از کفپوش‌های مشابه را به حداقل می‌رسانند و از طرفی می‌توانند با ایجاد یک ساختار جذاب و شاداب، برای فضای ورزشی گزینه بسیار خوبی محسوب شوند.

مزایای اجرای کفپوش پلی اورتان در محیط‌های ورزشی

کفپوش پلی اورتان ورزشی، نوعی کفپوش مقاوم است که به دلیل داشتن ویژگی‌های برتر نسبت به سایر کفپوش‌ها می‌تواند به عنوان یک انتخاب عالی برای اجرا در محیط‌های پر رفت و آمد مانند محیط‌های ورزشی شناخته شود. اجرای این نوع کفپوش مزایای زیادی را به همراه دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کفپوش پلی اورتان ورزشی چیست؟

  • قابلیت ضربه پذیری بسیار بالا

فرود آمدن روی کفپوش‌های بسیار محکم باعث افزایش خطر آسیب به ورزشکاران خواهد شد. باید حتما کفپوش‌های ورزشی به گونه‌ای انتخاب شوند که قابلیت ضربه پذیری بسیار بالایی از خود نشان دهند و این بدین معناست که اگر به هر دلیلی ورزشکار روی کفپوش فرود آمد، فشار کمتری به پاها و مهره‌های ستون فقرات وارد خواهد شد. کفپوش پلی اورتان ورزشی یکی از بهترین کفپوش‌هایی است که با قابلیت ضربه پذیری بسیار بالای خود می‌تواند از صدمه دیدن ورزشکاران جلوگیری کند..

  • بدون اثر لغزندگی

کفپوش‌های پلی اورتان از جمله کفپوش‌های با اصطکاک بالا هستند. سر خوردن ورزشکاران در حین انجام حرکات ورزشی می‌تواند صدمه جدی را به ورزشکاران وارد کند. کفپوش‌های پلی اورتان لغزنده نمی‌شوند و می‌توانند از ورزشکاران در حین حرکات ورزشی محافظت کنند. این ویژگی کفپوش‌های پلی اورتان ورزشی باعث شده تا بتوان آن را برای سالن‌های ورزشی پرتحرک مانند سالن ورزشی فوتسال استفاده کرد.

  • اجرا به صورت بدون درز

آن چیزی که کفپوش پلی اورتان ورزشی را از سایر کفپوش‌های موجود در بازار متمایز می‌کند، قابلیت اجرای آن به صورت بدون درز است. این نوع کفپوش می‌تواند به صورت یکپارچه و خود تراز در کف زمین ریخته شود و سطحی صاف و یکدست را به وجود آورد. عدم وجود درز در این کفپوش، نظافت آن را ساده‌تر می‌کند.

  • قابلیت شستشوی ساده

شستشوی ایمن، ساده و سریع کفپوش‌های ورزشی به اندازه مقاومت آن‌ها اهمیت دارد. کفپوش پلی اورتان ورزشی می‌تواند با قابلیت شستشوی ساده‌ای که دارد، به راحتی در زمین‌های ورزشی بیرون از فضای سربسته نیز مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، امکان ضد عفونی ایمن این کفپوش‌ها در این محیط‌های رفت و آمد وجود دارد.

  • امکان خط کشی در محیط ورزشی

خط کشی در محیط‌های ورزشی معمولا نیاز است و این بدین معناست که کفپوش ورزشی باید این امکان را به افراد بدهد. کفپوش‌های پلی اورتان ورزشی به غیر از اینکه خودشان می‌توانند به صورت رنگی در محیط‌های ورزشی استفاده شوند، امکان خط کشی را نیز فراهم می‌کنند. از این رو می‌توان از آن‌ها بدون هیچ محدودیتی در محیط‌های ورزشی استفاده کرد.

  • مقاومت بالا در برابر نور خورشید

کفپوش پلی اورتان مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و اشعه UV دارد. این نوع کفپوش به راحتی در اثر نور خورشید تغییر شکل و تغییر رنگ نمی‌دهد. از این رو می‌توان آن را برای محیط‌های ورزشی بیرونی و در معرض هوای آزاد نیز مورد استفاده داد. مقاومت بالای این کفپوش‌ها در برابر نور خورشید باعث می‌شود تا استحکام آن‌ها در هوای گرم نیز افزایش پیدا کند و محدودیتی برای اجرای آن در شهرهای جنوبی ایران وجود نداشته باشد.

نحوه اجرای کفپوش ورزشی پلی اورتان

نحوه اجرای کفپوش ورزشی پلی اورتان

برای اجرای کفپوش ورزشی پلی اورتان لازم است که در اولین قدم کفسازی انجام شود. این کفپوش برخلاف کفپوش اپوکسی که قادر به اجرا در محیط‌های مرطوب است، نمی‌تواند در محیط‌های مرطوب مورد استفاده قرار گیرد. از این رو امکان اجرای این کفپوش‌ها روی بتن و محیط‌های مرطوب دیگر وجود ندارد. ابتدا باید تمیزکاری سطح انجام شود و در صورت نیاز روی سطح مورد نظر یک لایه پرایمر قرار بگیرد. پس از اجرای پرایمر، برای اطمینان از ضد آب بودن کفپوش‌های پلی اورتان، لازم است که یک لایه اپوکسی نیز روی سطح اجرا گردد.

پس از اجرای لایه دوم، نیاز به بتونه کاری است تا هر گونه سوراخ، درز و شکاف‌هایی که روی سطح وجود دارند، به طور کامل از بین بروند. کفپوش پلی اورتان به صورت خودتراز اجرا می‌گردد. یعنی اینکه اهمیتی ندارد که به چه شکلی این کفپوش‌ها را روی زمین قرار می‌دهید. در هر صورت آن‌ها به صورت اتوماتیک تراز می‌شوند و یک سطح صاف و یکدست از کفپوش را روی کف سالن‌های ورزشی به وجود خواهد آورد.

کفپوش پلی اورتان ورزشی باکیفیت در رانا کیمیا فام

نیاز به اجرای کفپوش پلی اورتان ورزشی در محیط‌های سرپوشیده و سرباز از جمله مواردی است که احتمالا همه شما آن را درک خواهید کرد؛ اما این کفپوش‌ها زمانی می‌توانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند که با کیفیت باشند. با وجود تولید کنندگان مطرح و معتبر مانند رانا کیمیا فام، می‌توان این کفپوش‌ها را از تولید کنندگان معتبر خریداری کرد و مورد استفاده قرار داد. رانا کیمیا فام تولید کننده انواع رنگ و پوشش‌های صنعتی است که محصولات خود را با بهترین کیفیت به بازار عرضه می‌کند.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.