تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

انواع رنگ مناسب مناطق مرطوب (معرفی ۵ رنگ برای مناطق شرجی)

انواع رنگ مناسب مناطق مرطوب (معرفی ۵ رنگ برای مناطق شرجی)

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ‌های ساختمانی در سال‌های اخیر تنوع بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. شاید در گذشته هیچ کس تصور نمی‌کرد که بتواند با یک رنگ ساده، از نم گرفتن دیوار جلوگیری کند. اما در حال حاضر با توجه به ترکیبات شیمیایی موجود در رنگ‌ها، بسیاری از آن‌ها مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و می‌توانند بدون پوسته پوسته شدن یا تغییر رنگ در برابر رطوبت، مورد استفاده قرار گیرند. رنگ مناسب مناطق مرطوب، رنگی است که بتواند به راحتی در برابر رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان دهد. در ادامه با رنگ‌های مناسب برای مناطق شرجی آشنا خواهید شد.

ویژگی‌های رنگ مناسب برای مناطق مرطوب

رنگ مناسب مناطق مرطوب علاوه بر اینکه باید مقاومت بالایی در برابر رطوبت محیط داشته باشد، باید ضد آب و قابل شستشو باشد. این رنگ‌ها می‌توانند با چسبندگی بالایی که در سطح ایجاد می‌کنند، عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان دهند و به راحتی روی سطح مختلف بچسبند. رنگ‌های ضد آب به راحتی از روی سطح پاک نمی‌شوند و نیاز به دقت بیشتری برای استفاده از آن‌ها خواهد بود.

انواع رنگ مناسب مناطق مرطوب

رنگ مناسب مناطق مرطوب می‌تواند به دو دسته بر پایه آب و بر پایه حلال تقسیم بندی شود. هر یک از این رنگ‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند و لازم است که در هنگام خرید به این موارد توجه داشته باشد.

رنگ‌های بر پایه آب

یکی از بهترین رنگ‌های مناسب مناطق مرطوب، رنگ بر پایه آب است. از جمله این رنگ‌ها می‌توان به رنگ وینیل، رنگ آکریلیک و … اشاره کرد که مقاومت کمتری نسبت به رنگ‌های روغنی دارند، ولی برای محیط زیست سالم‌تر هستند. این رنگ‌ها پوشانندگی و درخشندگی کمتری را از آن خود کرده‌اند و در ترکیبات خود ترکیبات سمی ندارند. عدم وجود بوی نامطبوع و تند و سرعت اجرای بالا، از جمله ویژگی‌های این رنگ‌ها است.

رنگ‌های بر پایه آب که به عنوان رنگ مناسب مناطق مرطوب شناخته می‌شوند، به راحتی قابل اجرا هستند. حتی افرادی که تخصص زیادی در رابطه با اجرای این رنگ‌ها ندارند، می‌توانند با یک قلموی ساده آن‌ها را اجرا کنند.

انواع رنگ مناسب مناطق مرطوب

رنگ‌های بر پایه حلال

رنگ‌های بر پایه حلال با نام رنگ‌های روغنی شناخته می‌شوند. این رنگ‌ها می‌تواند گاز سمی تولید کنند و باعث تخریب محیط زیست شوند. به همین خاطر استفاده از آن‌ها برای اجرا در محیط‌های مختلف، چندان توصیه نمی‌شود. با این حال برتری‌های رنگ‌های روغنی نسبت به رنگ‌های بر پایه حلال باعث شده تا آن‌ها هنوز هم کاربردهای زیادی داشته باشند. این رنگ‌ها خاصیت پوشانندگی یکسان و عالی دارند. درخشش فوق العاده آن‌ها باعث شده تا زیبایی فوق العاده‌ای به یک سطح بدهند.

سرعت خشک شدن رنگ‌های روغنی بیشتر از رنگ‌های بر پایه آب است. به طوری که ممکن است  تا ۱۲ ساعت طول بکشد تا این رنگ‌ها به طور کامل خشک شوند. حساسیت اجرای این نوع رنگ مناسب مناطق مرطوب باعث شده تا فقط استادکاران با تجربه و متخصص بتوانند رنگ روغنی را روی دیوار اجرا کنند. همچنین باید دقت کرد که این رنگ‌ها در برابر حریق بسیار حساس هستند و نباید شعله آتش حتی کوچک در نزدیکی آن‌ها وجود داشته باشد.

بهترین رنگ‌های مناسب مناطق شرجی

در صورت نیاز به استفاده از رنگ مناسب مناطق مرطوب باید به دنبال رنگ‌هایی باشید که در برابر رطوبت، آب و شرایط محیطی عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند. بسیاری از رنگ‌های صنعتی و ساختمانی جدید دارای این ویژگی‌ها هستند و این موضوع انتخاب رنگ‌های مناسب مناطق شرجی را ساده‌تر می‌کند.

۱- رنگ سیلیکونی

رنگ مناسب مناطق مرطوب می‌تواند یک رنگ سیلیکونی باشد. این رنگ‌ها اجازه جذب رطوبت ناشی از باران را نمی‌دهند و خاصیت آب گریزی بسیار خوبی دارند. رنگ‌های سیلیکونی می‌توانند سیالات را دفع کنند و با خصوصیات شیمیایی و فیزیکی خوب خود در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

۲- رنگ اکریلیک

یکی از بهترین انواع رنگ‌های مناسب مناطق مرطوب، رنگ آکریلیک است. رنگ آکریلیک بر پایه آب، می‌تواند مقاومت بالایی در برابر رطوبت داشته باشد. بنابراین، این رنگ‌ها در عین حفظ زیبایی فضا، می‌توانند مقاوم و ماندگار نیز باشند. رنگ‌های آکریلیک با نام رنگ‌های لاتکس نیز شناخته می‌شوند که دارای قابلیت چسبندگی بسیار بالایی‌اند و اجازه نفوذ سیالات را نمی‌دهند. ظاهر درخشان و زیبای این رنگ‌ها، تکمیل کننده خصوصیات آن‌ها است.

۳- رنگ وینیل

یکی دیگر از انواع رنگ مناسب مناطق مرطوب، رنگ وینیل است. این رنگ برای نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر پایه آب می‌باشد. پلاستیک وینیل، اصلی‌ترین ماده اولیه به کار رفته در این رنگ است. این رنگ به دلیل زیبایی فوق العاده‌ای که دارد و آسیب کمی که به محیط زیست وارد می‌کند، می‌تواند برای دیوارها و کف ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. رنگ وینیل به سرعت خشک می‌شود، قابلیت چسبندگی بسیار خوبی دارد و می‌تواند به راحتی تمیز شود.

۴- رنگ روغنی

رنگ روغنی یکی از پرفروش‌ترین رنگ‌های ساختمانی است. این رنگ از ترکیب مواد نفتی تولید شده است و بدون بو می‌باشد. مقاومت بالای رنگ روغنی در برابر رطوبت باعث شده تا بتوان این رنگ‌ها را با خیالی راحت در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار داد. رنگ‌های روغنی علاوه بر محیط بیرونی ساختمان، می‌توانند در داخل خانه نیز استفاده شوند. چرا که قابلیت شستشوی بسیار ساده و عالی دارند.

۵- رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی یکی از انواع رنگ‌های مناسب مناطق مرطوب است که نقاط مثبت بسیار زیادی دارد. این رنگ قابلیت شستشو داشته و به راحتی می‌تواند مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت نشان دهد. رنگ اپوکسی علاوه بر ضد آب بودن، دارای خاصیت آنتی باکتریال نیز هست. از این رو در مناطق حساس به نظافت و تمیزی، می‌توان این رنگ را انتخاب کرد که اجازه جذب گرد و غبار، آلودگی‌های جوی و جذاب مواد شیمیایی و رطوبت را نمی‌دهند.

بهترین رنگ‌های مناسب مناطق شرجی

راناکیمیا فام؛ ارائه دهنده انواع رنگ مناسب مناطق مرطوب

هر رنگی که بتواند در برابر رطوبت و آب مقاومت بالایی از خود نشان دهد، در گروه رنگ مناسب مناطق مرطوب قرار می‌گیرد. رنگ‌های اپوکسی، رنگ‌های روغنی، رنگ آکریلیک و … از جمله این رنگ‌ها هستند که همگی در شرکت راناکیمیا فام به فروش می‌روند. این شرکت با هدف تولید رنگ‌ها و پوشش‌های صنعتی مشغول به کار کرده و توانسته به یکی از بهترین مجموعه‌های فروش رنگ و پوشش‌های ضد رطوبت مانند ضد زنگ روغنی تبدیل شود.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.