تلفن: (30 خط)87700627-021

رانا کیمیا فام | تولید کننده انواع رنگ و پوشش های صنعتی

 

ترکیب رنگ روغنی؛ نحوه رقیق سازی و ساخت رنگ های گوناگون

ترکیب رنگ روغنی؛ نحوه رقیق سازی و ساخت رنگ های گوناگون

ترکیب رنگ روغنی؛ نحوه رقیق سازی و ساخت رنگ های گوناگون

  |   مقالات   |   بدون دیدگاه

رنگ روغنی به عنوان پرکاربردترین رنگ ساختمان فروش بسیار بالایی دارد. در این بین لازم است اطلاعات خوبی در ارتباط با ترکیب رنگ روغنی بدست آوریم. اینکه این رنگ‌ها چگونه رقیق سازی می‌شوند و برای ساخت رنگ بندی‌ها یا فام های ظاهری متنوع چه تکنیک و ترفند هایی را باید به کار بگیریم؟ همانطور که میدانید برای ساخت رنگدانه های مختلف یک رنگ لازم است رنگ های پایه ای را با یکدیگر ترکیب کنیم تا بتوانیم به ظاهر مطلوبی که مدنظر داریم برسیم. بنابراین ما دو رویکرد را در ترکیب رنگ روغنی مورد بررسی قرار میدهیم.

اول چگونگی رقیق سازی و دوم نحوه ساخت رنگدانه های مختلف است. این دو مورد را در این مقاله شرح خواهیم داد. البته شما میتوانید در مقالهای نقاشی ساختمان با رنگ روغنی و نکات مهم در نقاشی ساختمان به اطلاعات مضاعف دیگری دست پیدا کنید.

ترکیب رنگ روغنی با تینر

رقیق سازی رنگ روغنی مات و رنگ روغنی براق و دیگر مشتقات آن برای شروع کار فوق العاده اهمیت دارد. در واقع این رنگ‌ها پس از آنکه فرموله و تولید می‌شوند در بسته بندی های خود یک غلظت بسیار بالای دارند که نمیتوان با چنین غلظتی آن‌ها روی دیوار اجرا کرد. از طرفی یکسری مواد و ترکیبات شیمیایی مانند تینر روغنی ساخته شده است که برای رقیق کردن یا کاهش غلظت رنگ روغنی ساخته شدند. پس در ترکیب رنگ روغنی با تینر باید نسبت کاملا رعایت شود. معمولا از لحاظ حجمی ۱ به ۳ یا ۱ به ۴ ترکیب می‌شوند. البته بستگی به نوع سطح و شرایط محیط دارد.

آموزش ترکیب رنگ روغنی ساختمان برای ساخت چند رنگ پرطرفدار

پس از فراگیری اصول مرتبط با ترکیب رنگ روغنی با تینرهای مخصوص در برخی از پروژه‌ها ممکن است نیاز به رنگ بندی های مختلف داشته باشیم. به عنوان مثال برخی از افراد بنا به سلیقه خود رنگ های نسکافه ای روشن، خاکستری، فیروزه ای، صورتی، بنفش و دیگر رنگ‌ها را میپسندند. پس باید اطلاعات کامل در مورد نحوه ایجاد یا ساخت چنین رنگ هایی داشته باشیم. افرادی که علاقه خاصی به حرفه نقاشی دارند لازم است یک دوره آموزشی مناسب را طی کنند تا در مورد نحوه ترکیب رنگها تبحر لازم را به دست آورند.

در حال حاضر رنگ های اصلی و پایه ای عبارتند از زرد, آبی و قرمز می‌باشند. با ترکیب این رنگ‌ها میتوان به فام های ظاهری مختلف دست پیدا کرد. نسبت آنها با یکدیگر فرق دارد و تنها یک فرد آموزش دیده میتواند برای ساخت رنگ بندی های مختلف از آنها استفاده کند.

ترکیب رنگ روغنی با تینر

ترکیب رنگ روغنی برای دیوار و سایر سطوح

از آنجاییکه رنگ روغنی علاوه بر نمای داخلی میتواند برای سایر سطوح حتی فلزات نیز استفاده شوند نسبت ترکیب رنگ روغنی با تینرها قدری متفاوت است. اصولا ترکیبات رنگی آلکیدی و مشتقات آن مقاومت خوبی نسبت به فرآیندهای شیمیایی نظیر زنگ زدگی و غیره دارند. اگر میخواهید برخی سطوح فلزی را در منزل رنگ آمیزی کنید باز هم رنگ های روغنی انتخاب ایده آلی محسوب می‌شوند. البته المان های دیگری نیز میتواند بر نحوه ترکیب رنگ تاثیر بگذارد. حتی در مورد دیگر مدل های رنگ ساختمانی مانند رنگ آکریلیک پایه آب این نسبت ممکن است تغییر پیدا کند.

ترکیب رنگ روغنی نسکافه ای روشن

برای ساخت رنگ نسکافه ای روشن باید چندین رنگ را با یکدیگر مخلوط کنید. رنگ سفید پایه ترکیب روغنی محسوب می‌شود. لازم است چند قطره کوچک رنگ مشکی را به حجم معینی از رنگ سفید اضافه کنیم. سپس احتیاج به رنگ گل ماش داریم. با ترکیب کردن این رنگ‌ها و اضافه کردن مقداری رنگ قرمز می‌توانیم به یک فام ظاهری نسکافه ای برسیم. هرچقدر این نسبت تغییر پیدا کند ظاهر روشن یا تیره آن نیز متفاوت خواهد بود.

ترکیب رنگ روغنی شکلاتی

رنگ شکلاتی یکی از فام های ظاهری بسیار زیبا و جذاب محسوب می‌شود. بسیاری از افراد علاقه خاصی به این رنگ دارند و میخواهند فضای داخلی اتاق یا بطور کلی منزل خود را با این نوع رنگ پوشش دهی کنند. برای ترکیب رنگ روغنی به صورت شکلاتی شما تنها کافی است رنگ پایه سفید را با مقداری رنگ قهوه ای مخلوط کنید. همانطور که گفته شد روشن یا تیره بودن رنگ بستگی به حجم رنگ سفید و قهوه ای دارد.

ترکیب رنگ روغنی نسکافه ای روشن

ترکیب رنگ روغنی فیروزه ای

رنگ فیروزه ای یک نمای لوکس و شگفت انگیزی دارد. خصوصا اگر در نمای بسته خانگی مورد استفاده قرار بگیرد. برای ساخت یا ترکیب رنگ روغنی فیروزه ای ما نیاز به سه رنگ سفید, آبی و زرد داریم. برای ترکیب این اجزا یک نکته بسیار مهم را باید مدنظر قرار دهیم و آن اینکه میزان اضافه کردن رنگ زرد باید کم باشد. در چنین شرایطی است که میتوان به یک رنگ فیروزه ای زیبا دست پیدا کرد.

ترکیب رنگ سبز

بسیاری از افراد تمایل دارند رنگ سبز را برای اتاقهای خود و فضای شخصی انتخاب کنند. اگرچه معمولا در قسمت پذیرایی خانه رنگ های روشن یا متمایل به سفید استفاده می‌شود. اما شما میتوانید در اتاق شخصی خود هر نوع رنگی را استفاده کنید. یکی از آن‌ها دقیقا همان رنگ سبز است. برای ترکیب رنگ روغنی سبز ما احتیاج به رنگ های زرد و آبی داریم. ترکیب کردن حجم معینی از این دو رنگ می‌تواند فام ظاهری سبز را برای ما بوجود آورد.

ترکیب رنگ بنفش

برای ترکیب رنگ روغنی بنفش به دو رنگ پایه اصلی قرمز و آبی احتیاج داریم. اصولا رنگ های بنفش یک نمای فانتزی بسیار زیبایی را بوجود می‌آورند. این رنگ‌ها جزو پوشش های مدرن و جدید محسوب می‌شوند و باعث ارتقای دکوراسیون داخلی خواهند شد. شما میتوانید از رنگ بنفش برای نقاشی اتاق کودک استفاده کنید. اما محدودیتی برای اجرای آنها در دیگر نقاط خانه وجود ندارد.

چرا ترکیب رنگها در نقاشی ساختمان اهمیت دارد؟

چرا ترکیب رنگها در نقاشی ساختمان اهمیت دارد؟

رنگ های پایه اصلی قرمز، آبی و زرد هستند. برخی از افراد تمایل چندانی به اجرای این رنگ‌ها در داخل خانه خود ندارند. به همین دلیل به دنبال مشتقات آن می‌گردند. بطور مثال رنگ های خاکستری، بنفش، سبز، آبی فیروزه ای از رنگ های مورد علاقه افراد محسوب می‌شود. البته این‌ها چند مثال ساده بودند. چرا که میتوان طیف گسترده ای از انواع رنگ بندی‌ها را ایجاد کرد تا بتوان پاسخگوی سلایق مختلف در پروژه های نقاشی ساختمان شد. فرایند ترکیب رنگ روغنی برای تولید فام های ظاهری متنوع ابداع شده است. این تنها دلیل است که برای ترکیب رنگ‌ها میتوان ذکر کرد.

آیا ترکیب رنگ نیاز به تخصص دارد؟

زمانی که در مورد ترکیب رنگ روغنی صحبت میکنیم منظورمان این نیست که با هر نسبتی بتوانیم رنگ های مورد نظر خود را تولید کنیم. یکسری اصول و قواعدی برای ترکیب رنگ‌ها وجود دارد که اگر آشنایی کافی با آنها نداشته باشیم نمی توانیم رنگ مورد نظر خود را ایجاد کنیم. پس نسبت اختلاط برای این رنگ‌ها بسیار حائز اهمیت است و نیازمند آموزش یا حداقل تجربه کاری بلند مدت است.

فروش متنوع ترین رنگ‌ها در شرکت رانا کیمیا فام

شرکت رانا کیمیا فام طیف گسترده ای از انواع رنگ ساختمانی را با فرمولاسیون و با کیفیت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. از طرفی این شرکت در کنار تولید رنگ های ساختمانی پوششهای رنگ صنعتی را نیز برای پاسخگویی به نیاز مشتریان عرضه می‌کند. عایق های رطوبتی، کفپوش اپوکسی ، کفپوش پلی اورتان، انواع پرایمرها و مشتقات رنگ های اپوکسی به عنوان پوشش های رنگی بسیار پرفروش این شرکت تولیدی محسوب می‌شوند. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و همچنین کسب مشاوره با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

متاسفانه فرم دیدگاه بسته شده است.